از قدیم با غنچه گل محمدی!

 

به گزارش نشریه دیجیتال گل قند، ازقدیم الایام از گل محمدی و غنچه آن در زندگی روزمره استفاده می شد و خواص بی نظیر آن زبان زد مادربزرگان و پدر بزرگانمان بوده است. عطر و طعم این محصول همیشه در خانه های ایرانیان وجود داشته و لذت غذاها و نوشیدنی هایمان را چند برابر کرده است. در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت که این گل از نظر طب سنتی چه خواص و مزایایی دارد، با گل قند همراه باشید.

 

غنچه گل محمدی که در منطقه قمصرکاشان برداشت می شود،که از مرغوب ترین نوع  در دنیاست. گل قند این محصول را از منطقه قمصر تهیه کرده است. شما می توانید این محصول را از قسمت راسته بازار گل قند تهیه کنید.

نحوه کشت و آبدهی گل محمدی بسیار مهم و حائز اهمیت است. مضمار الخيل از این رو که این گل فقط اوایل تابستان برداشت می شود و تمامی مراحل آبدهی آن باید متناسب با نیاز گل باشد. علاوه بر آن زمان چیدن گل محمدی بسیار مهم است از این رو که پس از باز شدن گل باید آن را طی ۲۴ ساعت چیده و به مراحل بعدی رساند معمولاً غنچه گل محمدی را زودتر از ۴۸ ساعت چیده تا غنچه آن کاملاً بسته بماند معمولاً این کار در هنگام بامداد انجام خواهد شد. فراورده هایی که از گل‌محمدی به دست می‌آید، گلاب، اسانس ،گلبرگ، غنچه، کانکریت می باشد.

حال اگر بخواهیم غنچه گل محمدی را از دیدگاه طب سنتی بررسی کنیم باید به شما بگوییم غنچه گل محمدی کمی تلخ و کمی شیرین است ع غنچه گل محمدی کمی سرد و کمی خشک می‌باشد، جویدن و مزه مزه کردن آن در دهان برای تقویت لثه و دندان بسیار مفید می باشد. از خاصیت بی نظیری که این غنچه برای بانوان دارد می تونا به استفاده از تونر و یا حتی چای گل محمدی برای درمان مشکلات پوستی اعم است جای جوش و آکنه از بین بردن لک و خاصیت جوان سازی آن نیز اشاره کرد.

غنچه گل محمدی برای خشک کرد رطوبت و التیام زخم ها بخصوص زخم آبله بسیار مناسب است. شما می توانید با ترکیب غنچه گل محمدی و کرچک درد مفاصل تان را بهبود ببخشید غنچه گل محمدی بسیار مسهل است و استفاده بیش از حد از آن شما را دچار مشکل می کند. دم کرده چای این گل برای رفع سردرد درد چشم درد گوش درد بسیار موثر است. طاولة لعبة

درمان استرس برای رفع خستگی و آرامبخش غیر شیمیایی این گل می باشد. مباريات يورو ٢٠٢١ به همه این خاصیت ها می توان بهبود عملکرد معده و گوارش را اضافه کرد.

شما می توانید با قرار دادن غنچه گل محمدی بر روی غذاهای تان به آنها رنگ ببخشید و یا این گل را در کنار خوراکی هایی با طبع گرم استفاده نمایید.

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*