بادرنجبویه چیه؟

به گزارش نشریه دیجیتال گل قند بادرنجبویه یکی از محص.لاتیست که در ایان طرفدار بسیار دارد اما هموز خیلی از افراد با خواص آن آشناییتی ندارند. لعبة اون لاين

در ادامه مطلب شما را با خواص این گیاه دارویی آشنا می کنیم.

تاریخ می گویند که بادرنجبویه قبل از پیدایش ترکیه باستان وجود داشته است. این گیاهان نزدیک کندوهای عسل رشد می کردند تا زنبورها را تشویق کنند به

کندوی خود برگردند. نام ملیسا از واژگان یونانی برگرفته شده است که به معنای زنبورعسل می باشد.

دیگر ویژگی عجیب گیاه ملیسا، توانایی آن در تحریک سیستم ایمنی بدن است سرشار از عنصر کبالت و روزمارینیک اسید است. علف ملیسا سلامت سیستم ایمنی بدن و دیواره غشای سلول ها را تقویت می کند. همزمان این گیاه دارویی می تواند با عفونت ها مبارزه کرده و مانع از ورود باکتری و ویروس ها به سلول شود.

کاهش درد قولنج نوزادان

قولنج نوزادان یک بیماری شایع می باشد که در چهار ماه اول زندگی رخ می دهد. برای درمان این عارضه می توان از بادرنجبویه کمک گرفت. این گیاه دارای خواص آرام بخش و تسکین دهنده می باشد و برای کاهش درد قولنج نوزادان بسیار موثر می باشد.

کاهش وزن و رژیم لاغری

تحقیقات نشان می دهد که عصاره بادرنجبویه برای جلوگیری از رشد بافت چربی ها موثر است و باعث کاهش وزن در افراد می شود. عصاره این گیاه فعالیت های پروتئین هایی که در تولید چربی دخل هستند را کاهش می دهد.

کاهش ضربان قلب

بادرنجبویه باعث مهار یون سدیم و پتاسیم بدن شده و باعث کاهش ضربان قلب می شود. اگر دچار ضربان قلب نامنظم هستید از بادرنجبویه استفاده کنید.

دفع اشعه ماوراءبنفش

این گیاه می توانید از پوست بدن در مقابل اشعه ماوراءبنفش محافظت کند.

درمان بیماری های کبدی

بیماری های کبدی می تواند از چربی خون بالا و قند بالا ایجاد شود. بادرنجبویه با فعال کردن آنزیم هایی که اسیدهای چرب را تجزیه می کند به درمان بیماری های کبدی کمک می کند. بادرنجبویه برای کاهش فعالیت گلبول های سفید و سیتوکین های التهابی موثر است.

کاهش استرس و ضد افسردگی

بادرنجبویه دارای خواص ضد اضطراب و ضد افسردگی دارد. این گیاه با توجه به خاصیت هایی که دارد باعث کاهش استرس می شود و خلق و خو را بهبود می بخشد.

کاهش التهابات

بادرنجبویه باعث کاهش ورم ناشی از التهاب می شود. این گیاه باعث کاهش سطح استرس اکسیداتیو در افراد می شود. رموس

درمان دیابت نوع دو

بادرنجبویه باعث کاهش میزان قند خون شده و میزان چربی در موش های مبتلا به دیابت نوع دوم را کاشه می دهد. این گیاه باعث افزایش حساسیت بدن به انسولین می شود.

کاهش درد

عصاره موجود در این گیاه با بستن اکسید آرژنین نیتریک باعث کاهش درد می شود. اگر می خواهید درد را کاهش دهید بادرنجبویه مصرف کنید. اونو عكس الدور

خواب آرام

بادرنجبویه باعث کیفیت خواب بهتر می شود ، این گیاه در درمان بی خوابی های افراد یائسه بسیار موثر است.

خواص ضد میکروبی

روغن گیاهی بادرنجبویه دارای اثرات ضد میکروبی می باشد و باعث از بین بردن قارچ و باکتری ها می شود. رزمارینیک اسید و سیترال موجود در این گیاه با رشد قارچ ها مبارزه می کند.

بهبود پرکاری تیروئید

بادرنجبویه با توجه به خواص بی نظیر خود می تواند از اتصال هورمون تحریک کننده تیروئید جلوگیری کرده و پرکاری تیروئید را درمان کند.

خواص ضد سرطانی

بادرنجبویه باعث می شود تا تومورهای سرطان پستان کوچک شوند. این گیاه روند خود تخریبی سلول های سرطانی را کاهش می دهد. همچنین این گیاه برای جلوگیری از سرطان روده بزرگ موثر است. این گیاه باعث جلوگیری از رشد سلول های سرطانی در بدن می شود

و باعث متوقف کردن چرخه سلولی بیماری های مختلف می شود. بادرنجبویه باعث می شود تا رشد عروق خونی که تومور سرطانی را تغذیه می کند مانع از رشد زیاد سرطان پروستات می شود.

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*