خاکشیر مال تابستونه؟

به گزارش نشریه دیجیتال گل قند، خاکشیر یکی از گیاهان دارویی است که تقریبا همه ایرانی ها حداقل یکبار در تابستان استفاده کرده اند اما این گیاه دارویی را به جز تابستان در کدام فصل می توان استفاده کرد؟ در ذهن اکثر ما خنک بودن خاکشیر باعث شده تا آن رابه عنوان یکی از نوشیدنی های سرد در فصل تابستان استفاده کنین. برای جواب دادن به سوال خود در رابطه با استفاده از خاکشیر در فصل های دیگر سال ادامه مطلب را بخوانید.

خاکشیر و طبعش:

مزاج خاکشیر از نظر طب سنتی سرد و مرطوب است و مصلحش کتیرا معرفی شده است. قرار دادن شربت خاکشیر در رژیم غذایی باعث دفع بهتر سموم بدن شده و بدن را  از باکتری‌ها و ویروس‌های خارجی مبتلا کننده به انواع بیماری‌ها پاکسازی می‌کند؛ البته به دلیل طبع سردی که دارد بهتر است همراه با عسل یا نبات استفاده شود(در بعضی از درمان ها خاکشیر ناشتا و بدون شیرین شدن باید مصرف گردد)9

همانطور که می دانید خاکشیر باعث کاهش حرارت بدن و کارکرد بهتر کبد شما می‌شود.گیاه خاکشیر دارای طبیعت گرم و تر است ولی با یک سازوکار خاصی باعث کاهش حرارت بدن و کارکرد بهتر کبد می‌شود. الطاوله

خاصیت:

شاید ندانید اما خاکشیر هم در چاق شدن موثر است هم در لاغر شدن اما نحوه مصرف آن نیز متفاوت است.

از بین برنده اسهال است و شما را از شر آن می رهاند

اگر شیر تازه را با خاکشیر مخلوط کرده و به صورت نوشیدنی استفاده کنید سبب نیروزایی بدن خواهد شد.

برای دفع کرم نیز می توان از خاصیت های شگفت انگیز خاکشیربهره برد.

اگر از کاهش اشتها رنج می برید، خوب است بدانید که خاکشیر، خاصیت اشتها آوری نیز دارد. تصفيات اليورو 2024

خاکشیر به کاهش فشار خون بالا کمک می کند

نوشیدن روزی 2 یا 3 لیوان شربت خاکشیر به دلیل خواص ضد التهابی و ضد باکتری که دارد به درمان شوره سر کمک می کند.

در بهبود جوش و لک صورت نقش عمده ای را ایفا میکند.

حال از خود می پرسید که خاکشیر را در زمستان و دیگر فصل ها استفاده کنیم؟

 

خاکشیر در زمستان و سایر فصل ها؟

با توجه به صحبت هایی که در پاراگراف قبل شده باید تا الان دانسته باشید که خاکشیر خاصیت های فوق العاده ای نظیر چاقی، لاغری، درمان آرتروز، درمان فشارخون و…دارد . پس این موضوع باعث نخواهد شد که شما با استفاده از آن در سایر فصل ها به بدن خود آسیب برسانید بلکه موجب سلامت بدن و همینطور خلق و خوی انسان می شود. خاکشیر به این علت در فصل تابستان معروف شده که می تواند عطش و گرما زدگی را در این فصل برطرف سازد و شربت آن شما را از تشنگی به جا مانده از ماه رمضان برهاند پس با مصرف خاکشیر در ماه های سرد سال شما نه تنها ضرر نمی کنید بلکه با خاصیت های فراوان این گیاه دارویی بی نظیر خودتان را بیمه می کنید .

البته استفاده از خاکشیر بسیار مهم است. لعبة طاولة 31 فلاش خاکشیر به صورت جوشید، حل شده در آب، پودر شده، همراه با شیر، به صورت شربت و….میتوان مصرف نمود که هر کدام می تواند برای درمان یک بیماری مفید باشد.

اگر میخواهید در رابطه با خواص خاکشیر بیشتر بدانید مطلب(خاکشی یا خاکشیر) را در نشریه گل قند مطالعه بفرمایید.

برای خرید خاکشیر گل قند اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*