زردچوبه از چه گیاهیه؟

 

زردچوبه:

زردچوبه یا زرچوبه با نام علمی Curcuma longa گیاهی است که ادویه ای با همین نام از آن تهیه می شود.زردچوبه گیاهی است که به خانواده زنجبیل تعلق دارد و در بازارها به صورت پودر موجود است.

زردچوبه در کشورهای آسیایی از گذشته‌های دور کاربرد غذایی و دارویی دارد. دي.سي. يونايتد در طب سنتی این کشورها، زردچوبه در اختلالات گوارشی و کبدی، دفع سنگ کلیه، درد مفاصل و اختلالات قاعدگی مصرف می‌شود.

زردچوبه بکاریم:

اصلا شاید ندانید که کاشت گیاهان چه فرقی می کند بسیاری از گیاهان را از طریق قلمه بعضی از طریق ریشه و تعدادی از بذر و تعداد دیگری از روش های دیگر تولید می شوند اما زردچوبه از آن دسته گیاهانیست ک با کاشت ریشه آن تکثیر می باید که کاشت و تکثیر آن سخت نیست شما به راحتی در خانه می توانید این گیاه را کشت کنید.

زردچوبه را می توانیددر داخل و خارج از منزل پرورش دهیداما به آب و هوای شما بستگی دارد. كازينوهات اگرچه این گیاه می تواند شرایط مختلفی را تحمل کند، اما ترجیح می دهد که در گرما پرورش یابد. بنابراین بهتر است گیاه خود را در داخل یک گلدان قرار دهید و پس از جوانه زدن گیاه ، پس از پایان آخرین سرمای سال ، آن را در باغچه خود قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که پرورش زردچوبه از زمان کاشت تا برداشت 7 تا 10 ماه طول می کشد. پس شما باید آن را در اواخر زمستان تا بهار کاشت کنید.

برای کاشت زردچوبه خاک لومی(بهترین خاک برای کشت گیاه) را به همراه یک گلدان که از ریزوم یا همان  ریشه زردچوبه بزرگتر باشد انتخاب کنید شما میتوانید این گیاه را دائم هم درون خانه نگهداری کنید. کاشت ریزوم به این صورت است که اول باید ان را به تعداد های کوچیکتر تقسیم نمایید به صورتی که هر کدام حداقل دو جوانه داشته باشد سپس به عمق دو تا 4 سانتی خاک قرار دهید و روی آن خاک بریزید توجه کنید که خاک باید زهکشی مناسبی نیز داشته باشد.

برای آبدهی زردچوبه می توانید در روزهای گرم هر روز و در روزهای سرد روز درمیان آبیاری کنید.پس از 7الی 10 ماه برگ ها که رشد کرده و زرد شدند آن ها را کنده و ریشه را از خاک در بیاورید و بعد خشک کنید. لعبة كرات بعد از یک هفته خشک شدن میتوانید آن را بسابید و استفاده کنید.

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*