سینامومام چیست؟

به گزارش نشریه دیجیتال گل قند، کلمه سینامومام را در بسیاری از جاها شنیده ایم و شاید برای همه ی ما سوال باشد که این گیاه چیست و چه کاربردی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این محصول آشنا کنیم.

درخت  دارچین:

نام درخت دارچین سینامومام هست.نوارهای باریک پوست داخلی پس از خشک شدن به شکل رول هایی که به چوب دارچین معروف است تبدیل می شود.

این درخت ابتدا در چین و هندوستان می رویید  و سپس به کشورهای دیگر منتقل شد اما در حال حاضر چین و هندوستان بیشترین تولید دارچین از درخت سینامومام را نیز دارند.

درختچه دارچین درختی است کوچک،به ارتفاع ۵ تا ۷ متر که از تمام قسمت‌های آن بویی مطبوع استشمام می‌شود. گلهای آن در فاصله ماه‌های بهمن تا اوایل فروردین ظاهر می‌شود. برگ این درخت سبز سیر و دارای گلهایی به رنگ سفید است.

در بسیاری از زبان‌های اروپائی cinnamon را مشتق از کلمه لاتینی Cannella .و مخفف آن Canna یا Cane بمعنی عصا می‌دانند.

این کلمه از لغت یونانی kinnámōmon گرفته شده‌است.

دارچین از بهترین داروها برای دردهای عضلانی است و برای رفع درد به کار می رود. در حقیقت دارچین والیوم گیاهی است زیرا حاوی ماده ای به نام «cinnamodehyde» است که روی حیوانات و انسان اثر آرامبخش دارد.

دارچین پوست درختی است که تا 10 متر ریشه کرده و برگ این درخت سبز سیر و دارای گل های به رنگ سفید است. اين يلعب سواريز پوست این درخت را کنده و معمولاً به صورت پودر در غذا یا چای از آن استفاده می کنند.

خاصیت:

دارچین رمز جوانی است و مصرف روزانه آن انسان را سلامت نگه می دارد. ضعف کمر و پاها را از بین برده و کم خونی را بهبود می بخشد.خاصیت مهم دیگر دارچین پایین آوردن تب می باشد حتی امروزه دارچین را به صورت قرص و کپسول درآورده و به عنوان تب بر به کار می رود.

دارچین رگ ها را باز و اثر خوبی در گردش خون دارد. تقویت کننده مصونیت بدن در مقابل امراض است و در هنگام سرماخوردگی یا ضعف شدید چای دارچین بهترین دارو است. الدومينو لعبة

همچنین، دارچین در بهبود درد و ناراحتی های معده نیز موثر است. می توان دارچین را با چای و به صورت دم کرده استفاده کرد

دارچین سیلان و دارچین کاسیا نیز هردو از درخت سینامومام است اما نوع درخت سینامومام سیلان کمی متفاوت تر است. به این صورت که رنگ دارچیبن سیلان قهوه ای روشن و نرم تر است.و بیشتر در آشپزی کاربرد دارد اما دارچین کاسیا سفت تر و تیره تر از از سیلان می باشد و بیشتر در صنعت و داروسازی کاربرد دارد. خدمة العملاء كونكر

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*