طب سنتی و استفاده از گیاهان دارویی

به گزارش نشریه دیجییتال گل قند ، گیاهان ارویی از قدیم الایام در زندگی همه انسان ها بوده است و هرکس به طریقی از آن استفاده می نموده. poker888 در صده های قبل که داروهای شیمیایی وجود نداشت مردم برای رفع درد و درمان خود از گیاهان دارویی استفاده می کردند. در حال حاضر نیز مردم برای  طبابت و انجام درمان به سراغ متخصصین حوزه طب سنتی می روند و از این افراد و داروهای گیاهایی استفاده می کنند. لعبه وايت

 

در سال های اخیر، روندصعودی  در استفاده از طب مکمل در میان جوامع گوناگون به وجود آمده است. با توجه به اثرات جانبی و تاثیر کم برخی داروهای شیمیایی بر بعضی بیماری ها، اغلب مردم به گیاه درمانی و طب سنتی روی آورده اند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا مزیت های طب سنتی را برای شما از زبان متخصصان بازگویی کنیم.

 

طب سنتی

طب سنتی، طبی است که پیش از ایجاد و اشاعه  شیوه های پزشکی مدرن مورد استفاده همه افراد بوده و در واقع، به آن دسته از تکنیک هایی گفته میشود که، پایه و اساس شان باورها و تجربیات و نظریات گذشتگان ما بوده است. این باورها، در همه زمینه ها شامل پیشگیری از بیماری های خاص، حفظ سلامتی، بهبود بیماری های روحی و جسمی و حتی ایجاد شیوه های جدید درمانی مشاهده شد است.
البته، این درمان ها و طب سنتی نیز حساسیت خاص خود را داشته و در صورتی که در به کارگیری آن افراط و تفریط شود، میتواند تاثیرات منفی بلند مدتی برسلامتی داشته باشد.

 

طب سنتی ایرانی

طب سنتی ایرانی، نوعی از طب جایگزین است که درآن به موضوعات متفاوتی پرداخته میشود. یکی از این موضوعات، شناسایی انواع مزاج است که به ما کمک میکند مزاج شخصی خود را شناخته و محتاطانه در مورد باید ها و نباید های خوردی ها تصمیم گیری کنیم. الشكل الثلاثي الأبعاد الموجود بالأسفل هو علاوه براین، در صورتی که پزشکان و طبیبان سنتی از مزاج بیماران اطلاع کافی داشته باشند، در انتخاب داروها دقت بیشتری کرده و میدانند که هر کدام چه تاثیری بر بدن او خواهند داشت. در طب سنتی ایرانی استفاده از گیاهان دارویی برای افراد بسیار توصیه شده و تقریبا برای هر نوع مزاجی گیاه دارویی وجود داشتهئ که بتوتاند در درمان بیماری ها موثر باشد.

البته موضوع اصلی این است که طب سنتی بیشتر در حوزه پیشگیری از بیماری ها موثراست و عملکرد اصلی این گیاهان دارویی و طب پیشگیری از بیماری ها قبل از به وجود آمدن است. مثل پیشگیری بهتر از درمان است نیز از همین بحث گرفته شده در ادامه به آن می پردازیم.

البته طب سنتی روش های درمانی دیگری مانند زالو درمانی، حجامت،ماساژ درمانی و آب درمانی نیز دارد که در مطالب بعدی به هرکدام جداگانه خواهیم پرداخت.

از فواید مهم این طب می توان به ارزان بودن، در دسترس بودن و به ضرر بودن آن اشاره کرد که کدام می تواند به نوعی برای هر فرد مهم باشد.

از جمله دیگر فواید این طب این است که اثرات جانبی و مضرات داروهای آن در مقایسه با داروهای شیمیایی کمتر بوده اما باید در استفاده از آنها جانب احتیاط را رعایت کرد تا مشکلی پیش نیاید. علاوه براین، اخیرا آموزه های طب سنتی با طب مدرن ادغام شده و شیوه های جدید درمانی ابداع شده که میتواند موثرتر از قبل واقع شده و حتی به سلامتی و شادابی افراد نیز کمک کند.  علی رغم وجود مزیت های استفاده از طب سنتی، این طب در برخی از مناطق دور و نزدیک هنوز ناشناخته بوده و بسیاری از افراد با کارایی و تاثیر و نحوه استفاده از شیوه های درمانی آن اشنایی نداشته و نمیدانند که میتوانند با استفاده از طب سنتی، بیماری فعلی شان را به نحو موثری درمان کنند.

ما به شما پیشنهاد می کنیم با توجه به مزاجتان از گیاهان دارویی موجود در گل قند استفاده کنید و لذت ببرید.

 

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*