فرق زیره سبز با زیره سیاه چیه؟

به گزارش نشریه دیجیتال گل قند،زیره سیاه و زیره سبز جز گیاهان داروییست که تمامی ایرانیان ازآن دست کم یکبار استفاده کرده اند. حال ما میخواهیم این موضوع را بریتان روشن کنیم که تفاوت این دو در چیست در ادامه مطلب با ما همرا باشید تا شما را با این موضوع آشنا کنیم

زیره در دو نوع سبز و سیاه موجود است، که اگرچه ویژگی‌های تغذیه‌ای نسبتا مشابهی دارند اما دارای تفاوت‌هایی هم می باشند.

زیره سبز و زیره سیاه یکی از گیاهان خوش عطر و بویی است که سال هاست از آن به عنوان ادویه ‌ای محبوب و همچنین گیاهی دارویی در جهت درمان بسیاری از امراض استفاده می شود. این گیاه انواع مختلفی دارد و به دو دسته زیره سبز و سیاه تقسیم می ‌شود. شکل ظاهری زیره مانند ساقه های توخالی با گل های ریز و سفید می باشد.

بر روی هر دانه زیره ۵ خط برجسته وجود دارد. این گیاه پر خاصیت در کشورهایی همچون ایران افغانستان و ترکمنستان به صورت کاملاً خودرو رشد می کند. که بدان زیره کوهی می گویند.  اما برخی از کشورها برای تولید زیره، خودشان آن را کاشته و تولید انبوه زیره کاشتنی را انجام می دهند. برای خرید این گیاه خوش طعم و بو می توانید به فروشگاه گل قند ما مراجعه کنید.

اما همانطور که گفتیم زیر دارای دو نوع سبز و زیره سیاه می باشد. شاید تفاوت میان این دو را متوجه نشوید و فکر کنید که هر دوی آن ها از یک نوع زیره است و فقط رنگ های شان فرق می کند! در صورتی که اینگونه نیست و این دو تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا خواص این گیاه یا ادویه محبوب را به همراه تفاوت های آن آشنا شوید.

زیره سیاه، بومی مناطق مختلفی در جهان از جمله شمال آفریقا، جنوب شرقی اروپا و جنوب آسیا است. المواقع الرياضية این گیاه تقریباً به ارتفاع دو فوت رشد می کند و گلهایی سفید رنگ دارد. مكافاة كاس السوبر السعودي زیره سیاه، از نظر ظاهری شبیه به زیره سبز است و هر قسمت از گیاه آن از جمله برگ ها (به عنوان یک گیاه)، ریشه (به عنوان ماده ای غذایی یادآور شاه بلوط)، و دانه های آن (به دلیل خواص دارویی) مفید هستند.

زیره سبز سالم، خوشمزه و از نظر دارویی مفید است. همچنین به دلیل داشتن مقدار فراوانی از ویتامین های C و A، بسیار مقوی شناخته می شود. این نوع زیره حاوی فیبر غذایی است و دارای خواص تحریک کننده، ضد میکروبی و ضد قارچی است. به علاوه زیره سبز، منبع بسیار خوبی از آهن است و به همین دلیل نیز محققان و پزشکان توصیه می کنند تا حتما مصرف آن را در برنامه غذایی خود قرار دهید. موقع رهانات

زیره سیاه، طعمی تلخ تر از زیره سبز دارد و ممکن است برای برخی از سلیقه های غذایی کمی قوی و تلخ به نظر برسد. این نوع زیره بیشتر در غذاهای خاص شمالی و غربی هند استفاده می شود. از سوی دیگر ویژگی های دارویی زیره سیاه، به تنهایی آن را به یک گیاه مفید تبدیل می کند و لازم است بدانید به دلیل جایگاه جهانی آن از جمله ادویه هایی ست که در شهر لندن بورس معاملاتی دارد و نوسانات قیمتی آن از ارز و طلا بیشتر است و کشور ایران یکی از اولین تهیه کنندگان زیره و صاحب نام در دنیاست.

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*