نحوه تهیه گل قند

به گزارش نشریه دیجیتال گل قند،گل قند معجونیست که در اواخر فصل بهار و اوایل فصل تابستان درست می شود. شعار باريس سان جيرمان این معجون خاصیت های بسیار فراوانی دارد و در قدیم الایام در خانه ها معمولا این معجون به عنوان دارویی همیشگی استفاده میشده که درمان بسیاری از بیماری های مربوط به گوارش در خوردن همین معجون بوده است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با الین معجون مقوی آشنا کنیم. لعبة دومينو اون لاين للكمبيوتر

گل قند چیه:

گل قند معجونی است از ترکیب گل محمدی با عسل یا شکر:

1_که درمان کننده یبوست افراد بلغمی مزاج است

2- همچنین گل قند تقویت کننده دستگاه گوارش سرد مزاجان است .

3_گل قند درمان کننده سردردهای سرد مزاج ومیگرن  می‏ باشد . بطولات مانشستر سيتي

خاصیت:

به گزارش گل قند،بیشترین فایده معجون گل قند برای افرادی است که از یبوست و مشکلات معده رنج می برند. این معجون شگفت آور و بسیارخوشبو مقوی معده و رطوبت های زائد بدن را خشک می کند. اگر بعد از غذا این معجون میل شود ، از بالا رفتن بخارات نامناسب معده به طرف مغز جلوگیری می کند. گل قند مقوی مغز هم می باشد.

گل قند عسلی که از ترکیب عسل و گل محمدی تشکیل می شود برای سردمزاجان، کهنسالان و کسانی که رطوبت مغزشان زیاد است. بسیار مفید است، و برای رفع نفخ و هضم غذا نیز استفاده می شود. خواص شگفت انگیز گل قند را در ادامه ای مطلب در نشریه گل قند بخوانید.

نحوه تهیه:

نحوه تهیه و تولید گل قند در راسته بازار گل قند اینگونه است که ابتدا مزارع گل قند را که در شهر قاین قرار دارد آماده کرده و در فصل چیدن گل محمدی تیم گل قند به این مزارع رفته و شروع به جمع آوری گل های خوشبوی محمدی می کند سپس درون چند پارچه بسیار بزرگ ریخته و به کارگاه نیز منتقل می شود. در مرحله بعدی گلبرگ های گل را پرپر یا جدا جدا می کنند و در حد چند ساعت اجازه هوا خوردن به آن می دهند. در مرحاه سوم هاونگ های بزرگی را آماده کرده و گل برگ ها را همراه با قند درون آن می ریزند و شروع به کوبیدن می کنند تا حسابی له و خمیری شکل شود وقتی رنگ آن به صورتی تیره تغییر کرده  درون ظرف های شیشه ای شفاف منتقل میکنند. برای گل قند عسلی ابتدا گلبرگ ها درون هاونگ می کوبند و سپس عسل را به آن اضافه میکنند سپس با هاونگ کوچکتر آن ها را باهم مخلوط و می سابند تا حالتی خمیری شکل به خود بگیرد. بعد از ریختن گل قند در ظرف شیشه ای به مدت 40 روز شیشه گل قند را در معرض آفتاب مستقیم قرار داده تا رنگ آن به قهوه ای تیره مبدل شود. این نوع تخمیر باعث می شود تا روند آماده سازی محصولی مقوی کامل شده و مهیا مصرف برای تمامی افراد می شود.

با گل قند همراه باشید.

 

 

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*