هدیه ای از بهار به اسم بهارنارنج!

به گزارش نشریه دیجیتال گل قند بهارنارنج را تقریبا همه ی افراد می شناسندو در همه ی خانه های ایرانی بهارنارنج رادر چای و دمنوش ها استفاده می کنند. شما نیز می توانید با خرید از گل قند این محصول با کیفیت را به خانه هایتان بیاورید و از طعم و طبع این محصول استفاده کنید. گل قند شمارا دعوت می کند تا ادامه این مطلب را بخوانید و لذت ببرید.

بهارنارنج چیه؟

بهار نارنج، شکوفه درخت نارنج است که در عطرسازی و ساختن اسانس، انواع نوشیدنی‌های فصلی و عرقیات و … کاربرد بسیار دارد. شکوفه درخت نارنج در فصل بهار درخت را زینت داده و در پاییز و زمستان، جای خود را به میوه نارنج می‌دهد.بهار نارنج در حالت تازه ، دارای بوی عطر و طعمی پسندیده می‌باشد که پس از خشک شدن بوی آن کمتر می شود بهار نارنج، سفید رنگ است و دارای پنج کاسبرگ ، پنج گلبرگ گوشتی و بیست پرچم می‌باشد.این گیاه منبع بسیار خوبی از مواد مغذی و مواد معدنی ضروری است که برای بدن بسیار مفید هستند.

 

فایده ای هم داره؟

دفع سنگ کلیه

اگر از درد سنگ کلیه رنج می برید استفاده از بهارنارنج به همراه آب کرفس، برای استخراج سنگ‌های کلیه و مثانه و خرد کردن آن‌ها تاثیر بسزایی دارد.

البته استفاده مداوم نیز بسیار موثر است. 888poker

تقویت سیستم ایمنی

بهار نارنج منبع آنتی اکسیدان بالایی است که بدن را در مقابل رادیکال‌های آزاد شده محفوظ می‌دارد و موجب می شود تا در برابر بیماری های مختلف بدن از ایمنی بالاتر و بیشتری برخوردار باشد. بهتر است کسانی که در معرض  اشعه هستند بهارنارنج را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

کنترل حمله قلبی

پیشگیری از حمله قلبی و کنترل تشنج‌های عصبی از دیگر خواص دمنوش بهار نارنج در طب سنتی است. دمنوش بهار نارنج به برطرف کردن تپش نامنظم قلب کمک می‌کند.

آرامش اعصاب

دمنوش بهار نارنج با ایجاد آرامش و کاهش اضطراب و تحریکات عصبی تاثیرات مثبتی روی سیستم عصبی می‌گذارد. همچنین این دمنوش برای رفع قولنج‌های عصبی و برطرف کردن غم و افسردگی بسیار مفید است. ون كارد

بهبود خواب:

خواب شما با مصرف بهارنارنج بهبود می بخشد کافیست در چای و شربت خود مقداری بهارنارنج را مخلوط کنید و طعمی به یاد ماندنی در کنار خواب را تجربه کنید.

رفع دردهای قاعدگی:

به دلیل داشتن مواد مغذی و همینطور ضد استرس بهارنارنج باعث خواهد شد تا شما در این دوره آرام تر باشید.

همه میتونن بهارنارنج رو بخورن؟

مصرف بهارنارنج هیچ محدودیت سنی ندارد و عوارض خاصی تا به الان نداشته است.

اما با توجه به خاصیت افزایش فشار خون، افرادی که فشارخون بالا و بیماری قلبی دارند نباید در مصرف آن زیاده روی کنند. العاب زوجى

بهار نارنج در دوران بارداری و شیردهی بایستی با احتیاط مصرف شود.
زیاده روی در خوردن عرق بهار نارنج بی خوابی ایجاد می کند.

 

فقط دمنوش بهارنارنج بخوریم یا چیز دیگه ای هم هست؟

شما میتونید مربا  بهارنارنج رو به راحتی درست کنید و درون چای و حتی بعضی از خورشت های محلی استفاده کنید.

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*