پول بیبر چیه؟

به گزارش نشریه دیجیتال گل قند، پول بیبر یک ادویه ترکی است که بیشتر در مناطق مدیترانه ای به عمل می آید. این فلفل با سایر فلفل قرمز هایی که دیده اید بسیار متفاوت است در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را با این ادویه که به تازگی وارد ایران شده است آشنا کنیم.

پول بیبر:

فلفل قرمز ترکیه ای یا Pul Biber و به زبان  عربی فلفل حلبی (حلب) به عنوان ادویه در آشپزی برخی کشورهای خاورمیانه و کشورهای سواحل دریای مدیترانه مورد استفاده قرار میگیرد این ادویه از فلفل گوشتی درست شده است که گاهی علاوه بر گوشت فلفل از دانه های آن نیز همراه با آن استفاده و طبخ می شود.

شاید ندانید و حتی تعجب کنید  این نوع فلفل، پودری و خشک نیست به عبارتی نوعی نیمه خشک چرب و ساتوری یا تر شده است. فلفل پول بیبر چاشنی طعم دهنده و عطر دهنده و رنگ دهنده می باشد که در اکثر غذاها می توان از آن استفاده کرد، در ضمن جایگزین مناسبی به جای فلفل قرمز پودری می باشد. يورو اوروبا 2024

این فلفل طعمی ما بین شور و کمی ترش با بو و عطری فوق العاده  دارد. 888 عربي

 

کجا استفاده کنیم:

این فلفل با توجه به  رنگ و طعم متفاوتی که نسبت به سایر فلفل ها دارد در جاهای مختلفی نیز استفاده می شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

_شما می توانید از این ادویه برای مرینیت کردن انواع کباب مثل شیشلیک، جوجه، کباب ترش، کباب ترکی، کباب تابه، قفقازی، بلغاری،  و… استفاده کنید.

_این ادویه محتوای مرینیت شما راتا حد زیادی خوش رنگ و خوش عطر می کند.

-این ادویه را در غذاهای فست فودی خود استفاده کنید تا در هنگام استفاده از طعم بی نظیر آن تعجب کنید. پاستا، پیتزا، لازانیا  غذاهایی که دارای پینیر پارماسان و پنیر پیتزا دارند مکمل منایبی برای این نوع ادویه می باشند.

_اگر گیاه خوار هستید ایین ادویه شما را از طعم تکراری سالاد نجات می دهد این ادویه را در هنگام خوردن روی سالاد خود بریزید و بعد میل نمایید نتیجه آن برای شما لذت بخش خواهد بود.

_حال به شما ترکیبی جالب را خواهیم گفت که بسیار لذت بخش است از ترکیب ماست با پولبیبر ،سسی به دست می آید که برای چیپس و سایر فرآورده های سیب زمینی بسیار مناسب خواهد بود.

_این فلفل را با روغن مخلوط کرده و در سالاد و یا غذاهای خود استفاده کنید.

-توجه داشته باشید که این ادویه هم به صورت خام و هم به صورت پخته شده مصرف می شود، شما نیز با توجه به زائقه خود این انتخاب را دارید که از این ادویه به صورت پخته استفاده کنید یا خام.

خاصیت هم داره:

فلفل پولبیبر  را روی زخمهای باز و یا حتی کهنه گذاشت. بسیار شفا بخش است و هیچ گونه قرمزی و التهابی را باعث نمیشود. همچنین برای روماتیسم و التهاب ها  اگر به صورت استعمال خارجی استفاده شود و در برخی موارد حتی به صورت مصرف داخلی اگر از آن بهره ببرید بسیار کمک کننده خواهد بود. همچنین در مصارف داخلی درعین حال که نیرو بخش است  می تواند ضد اسپاسم نیز می باشد.

پول بیبر یا فلفل قرمز ترکیه حاوی پتاسیم، منگنز و فلاونوئیدها با ویتامین C,E و B6 است که خواص آنتی اکسیدانی قوی دارد. فلفل بیبر ترکی به درمان ناراحتی های گوارشی، کاهش قند خون، میگرن کمک می کند. كازينو العاب از پول بیبر در درمان ناراحتی معده، کمک به تنظیم گاز روده، کاهش درد معده، درمان اسهال، کمک به هضم و به عنوان یک درمان طبیعی در گرفتگی معده استفاده می شود.

شما با کیلیک روی این لینک می توانید به راحتی این فلفل قرمز را خریداری کنید.

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*