چطور یک زردچوبه با اصالت بخریم؟

به گزارش نشریه دیجیتال گل قند، همانطور که می دانید همیشه خرید ادویه یک امر بسیار مهم بوده ، چون از یک طرف ادویه یک طعم دهنده اصلی در غداهای ما ایرانی هاست و از طرفی سلامت غذا و عدم وجود ناخالصی در ادویه برای ما نیز مهم است. با ما همراه باشید تا بگوییم چگونه می توانید یک زردچوبه با اصالت تهیه کنید.
یکی از مهمترین ادویه های موجود در خانه ما ایرانی ها ادویه زردچوبه است. ادویه زردچوبه اصالتا یک گیاه هندی است و بهترین نوع زردچوبه ، زردچوبه هندی است البته در بسیاری از کشورهایی که آب و هوایی شبیه به هندوستان دارند این گیاه کشت می شود از جمله میانمارو….
اما قطعا زردچوبه هندی از بهترین نوع زردچوبه است شاید شنیده باشید که در هندوستان باز بهترین نوع زردچوبه مال منطقه نظام آباد است همانطور که بهترین زعفران دنیا مال ایران و در ایران بهترین نوع زعفران مال شهر قائنات است.
برای خرید زردچوبه ما به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا از یک فروشگاه مطمئن و قابل اعتماد خرید نمایید چون زمانی که از یک فروشگاه قابل اعتماد خرید میکنید دیگر نیاز به بررسی و امتحان محصول ندارید. ولی به هرحال ما به شما میگوییم که چطور یک زردچوبه خوب خریداری کنید که از عطر و طعم آن نهایت استفاده را ببرید.

اول:
یک اصل کلی در خرید ادویه است آن هم اینکه اگر فروشگاه قابل اعتماد سراغ ندارید حتما حتما ادویه جات را بصورت قلم یا به اصطلاح نسابیده بخرید و خودتان آسیب نمایید چون بعضی فروشندگان بی وجدان که متاسفانه تعداد آنها کم هم نیست در ادویه های پودر اقلام مختلقی ازجمله آرد،رنگ و…. مخلوط می کنند که اصلا به هیچ عنوان قابل تشخیص نیست.
پس حتما قلم زردچوبه تهیه نمایید.

دوم:
قلم زردچوبه مرغوب بایدپرمغزو با قد متوسط باشد به طور مثال قلم زردچوبه اگر لاغر و قد کشیده بلندی داشت مشخص است کیفیت خوبی ندارد و از زردچوبه های مرغوب موجود در بازار نیست پس باید قلم زردچوبه ، پرمغز ، توپر و قد متوسطی داشته باشد از آطرفی خیلی هم ریز نباشد ریز بودن قلم زردچوبه بدین معناست که گیاه زردچوبه در طول دوره باردهی آب و مواد معدنی مناسب به
آن نرسیده است و این باعث ریز شدن محصول شده است و از کیفیت آن کاسته است.

زردچوبه نامرغوب

سوم:

مسئله دیگری که باید در خرید زردچوبه دقت کنید اینست که قلم زردچوبه با کمی فشار شکسته شود البته باید به این نکته توجه داشته باشید قلم زردچوبه نباید ترد و شکننده باشد که با اندک فشاری شکسته شود و نه آنقدر سفت که نشود آنرا شکست چون اگر ترد و شکننده باشد یعنی زردچوبه به خوبی خشک نشده است و هنوز رطوبت دارد و بخشی از وزن آن مربوط به آب موجود در ادویه است و بعد از مدتی آن وزن کم می شود و این شما هستید که ضرر کرده اید ولی اگر خیلی سفت و محکم باشد یعنی قلم زردچوبه مال برداشت چندسال قبل است و به اصطلاح تازه نیست چون زردچوبه قلمی که امسالی باشد و درست و اصولی خشک شده باشد نه ترد و شکننده ونه خیلی سفت که نشود آنرا شکست

زردچوبه مرغوب

چهارم:

وقتی قلم زردچوبه را شکستید اگر رنگ مغز قلم پرتقالی بود یعنی زردچوبه بسیار مرغوب و درجه یکی خریداری کرده اید و هرچه رنگ آن به سمتی زردی رفت از درجه کیفی آن کاسته می گردد.


رنگ رویه قلم زردچوبه باید زرد پررنگ با رگه های مشکی باشد به طوری که رگه های مشکی آن به وضوح دیده شود ولی غالب نباشد.

https://www.aparat.com/v/sEnkz

ششم:
عطر زردچوبه است ، زمانی که یک کیسه پر از زردچوبه بو میکنید نباید بوی تیزی به مشام برسد بلکه باید بوی ملایم و خوشایندی به مشام شما برسد.

هفتم:
وقتی قلم زردچوبه را آسیاب میکنید باید کاملا نارنجی رنگ و هم رنگ مغز آن گردد و هرچه رنگ پودر زردچوبه به سمت زرد برود از درجه کیفی آن کاسته می گردد.

هشتم:
وقتی پودر زردچوبه را داخل روغن داغ میریزید آنچنان باید عطر زردچوبه به مشام شما برسد که بوی ضخم (زهم) گوشت شما را برطرف کند و آنچنان باید به غدایتان رنگ بدهد که تصور کنید زعفران زده اید.

زردچوبه گل قند:

ما در شرکت گل قند بهترین نوع زردچوبه موجود در هندوستان را برایتان فراهم آورده ایم به طوری که با استفاده از آن شگفت زده خواهید شد و با خود خواهید گفت تا به امروز زردچوبه ای به این اصالت نخریده ام.
در فروشگاه گل قند شما می توانید هم زردچوبه قلم و هم پودر زردچوبه را برای خانه های خود تهیه کنید. پودر زردچوبه گل قند دقیقا همان زردچوبه قلم گل قند است که توسط بهترین دستگاه آسیاب موجود ، آسیاب شده است و شما اگر زمان کافی برای آسیاب زردچوبه قلم ندارید ، می توانید به راحتی از پودر زردچوبه گل قند استفاده نمایید ولی چنانچه زمان کافی برای آسیاب دارید ما به شما پیشنهاد میکنیم از زردچوبه قلم استفاده کنید تا هم از اصالت جنس مطمئن شوید و هم اینکه آسیاب هر ادویه ای باعث می گردد عطر و طعم ادویه به مرور زمان کم گردد.

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*