چه فلفل قرمزهای در بازار موجوده؟

به گزارش نشریه دیجیتال گل قند، در همه دنیا فلفل قرمز وجود دارد اما می تواند نوع، کیفیت، گونه، محل رشد، زمین کشت، آبیاری و… آن متفاوت باشد و همین سبب شود نوع فلفل قرمز مناطق متفاوت باشد. گل قند می خواهد فلفل قرمزهای معروفی که در دنیا وجود دارد به شما معرفی کند.

خواص فلفل قرمز:

۱-فلفل قرمز  حاوی ویتامین C فراوانی میباشند. بطوری که فلفل های چیلی ۲ تا ۳ برابر بیشتر از مرکبات حاوی ویتامین C میباشند.

۲- فلفل قرمز منبع خوبی از بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین A) میباشند. افتتاح اليورو 2022

۳-فلفل قرمز منبع خوبی از ویتامینهای گروه B، آهن، منیزیوم و پتاسیم میباشند.

۴-فلفل به علت دارا بودن کپسایسین دارای خواص دیگری نیز میباشند که به آنها اشاره خواهیم کرد.

 

انواع:

 

جالاپنو:

طعم آن ازملایم تا تند متغیر است. یک طعم اسیدی خاصی نیز دارد. نوع دودی شده آن چیپوتل(CHIPOTLE) نامیده میشود.

هالوپینو:

فلفل هالوپینو از جمله فلفل هایی است که طرفداران بسیار زیادی در دنیا دارد و در بسیاری از غذاهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد. این فلفل از خانواده فلفل دلمه ای بوده و منشا آن  کشور مکزیک است ولی در ایران هم تولید می شود. مقدار تندی آن ازکم ، متوسط تا بسیار تند دسته بندی می شود. الروليت الفرنسي

پولبیبر:

فلفل قرمز  و یا پولبیبر نوعی فلفل گوشتی است که در خاورمیانه و سواحل مدیترانه به عنوان ادویه اصلی در طبخ غذاها به کار می رود. که می تنواند طعمی خوب داشته باشد این فلفل بسیار پرطرفدار است.البته بیشتر مردم این فلفل را به دلیل داشتن رنگ و طعم استفاده می کنند

 

فلفل پاپریکا:

پاپریکت نوعی ادویه و چاشنی است که از آسیاب فلفل خشک شده  دلمه قرمز رنگ تهیه می‌شود. در بسیاری از زبان‌های اروپایی، پاپریکا به خود کلمه فلفل (دلمه ای قرمز) اشاره می‌کند. این چاشنی برای افزودن رنگ، طعم و عطر در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پاپریکا می‌تواند طیفی از طعم ملایم تا تند داشته باشد. طعم آن نیز از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. داني الفيش غاین ادویه طعم بسیار لذت بخشی به غذاها شما می دهد.

 

فلفل چیلی:

فلفل قرمز تند یا فلفل چیلی از خانواده همان فلفل قرمز قلمی هست که سرشار از ویتامین ها از ویتامین B6  تا ویتامین C و مواد معدنی است.

 

فلفل قرمز ایرانی:

این فلفل قرمز با توجه به کاربرد فراوانی که دارد، مصرف گسترده ای در میان جامعه بشری داشته و کاربرد این محصول سبب تغییر در طعم و مزه غذا می شود.

بسیار عطر و طعم بی نظیری دارد.

 

برای خرید انواع فلفل قرمز گل قند وارد سایت گل قند شوید و از حجره ادویه فلفل قرمز مورد نظرتون و خریداری کنید.

 

 

 

 

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*