گیاه دارویی یا داروی شیمیایی؟

طبیعتی که خداوند برای انسان مهیا ساخته متناسب با شرایط زندگی و سلامت انسان می باشد و همین باعث شد که شعار (این طبیعت توست) در قلب گل قند جای گیرد. خداوند در طبیعت رازهایی را برای کشف انسان قرار داده دانشمندانی مانند ابن سینا و زکریای رازی به آن ساخته و پرداخته اند، در ادامه مطلب شما را با فرق بین داروی گیاهی و شیمیایی آشنا خواهیم کرد.

گیاهان شامل؛ ساقه، گل، دانه وریشه جداگانه می باشند در ایران افراد در غذاها به صورت خوراکی و دمنوش استفاده‌های تقریباً مناسبی از این گیاهان دارند. اما با خواص هرکدام به تنهایی آشنا نبوده و این گیاهان را متناسب با طبع خود استفاده نمی کنند. وين كارد البته که در قدیم استفاده از این گیاهان نیز بیشتر بوده و تاثیرات آن در افراد موثرتر واقع گشته زیرا در آن زمان افراد با داروهای شیمیایی آشنا نبودند.

داروهای شیمیایی درآزمایشگاه‌های مجهز تولید و تهیه می‌شوند که ممکن است است ریشه دارویی و گیاهی داشته باشند. فريق البايرن

البته باید گفت داروهای شیمیایی از روی ساختار و اثر مواد طبیعی بر بدن ساخته شدند مدت زمان استفاده آنها نیز بسیار کم می‌باشد از طرفی عوارض جانبی گیاهان شیمیایی بر روی بعضی افراد منفی می باشد

اگر بخواهیم به صورت کلی مقایسه ای بر این دو داشته باشیم باید گفت داروی شیمیایی بر رفع موقتی دردمندی تاثیر داشته و داروی گیاهی بر پیشگیری بیماری ها موثر است..

باید گفت که داروسازان با بررسی تاثیر مواد طبیعی بر بدن انسان مانند قهوه و چای ساختار های متفاوتی مانند مسکن را برای درمان سردرد ساخته اند پس از این موضوع نتیجه میگیریم که هر داروی شیمیایی جایگزین ای در طبیعت دارد.  مواد دیگری مانند هویج و یا سایر سبزیجات و همینطور گیاهان داروی جایگزین مناسبی برای داروهای شیمیایی می باشند. البولينج ما به شما توصیه می کنیم پس از آشنا شدن با مزیت هر کدام از گیاهان دارویی و نوشیدنی های گل قند به راز سلامتی خود پی ببرید.

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*