دانه سیاه سلامتی

 


به گزارش نشریه دیجیتال گل قند، فلفل سیاه از چاشنی های موجود در هر سفره و یا میزی است که اغلب افراد در جهان از آن بهره می برند، این ادویه در بیشترین حالتوخود درکنار نمک سرو می شود و عطر آن مورد پذیرش عموم می باشد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شمارا بیشتر با این فلفل محبوب اشنا کنیم.
فلفل یک گیاه بالارونده و ریشه هایی کوتاه است که میوه آن(فلفل) در ابتدا به رنگ‌ اغلب قرمز است و تندی ملایم‌آن سبب شده تا افراد زیادی این‌چاشنی درون غذاهای خود استفاده کنند. دانه فلفل پس از سابیده شدن بسته به گیاه اولیه خود در ۳ رنگ سیاه، سفیدو سرخ در بازار می بینیم.
این ادویه در هندوستان و اروپا بسیار مورد استفاده است، در گذشته این محصول مورد تجارت بوده وعلاوه بر ارزش غذایی، از آن به عنوان هدیه استفاده میشده.


در بعضی از مناطق هندوستان، از فلفل سیاه برای مبادله و پول استفاده میشده است. كبار الشخصيات vip فلفل سیاه به احیا کننده غذا معروف است، به این علت که با دادن طراوت به غذا وتازه کردن طعم آن، غذاهایی را که از چند وعده قبل باقیمانده احیا و مثل روز اول می کند


درحال حاضر چندین کشور این گیاه را تولید میکنند که بیشترین آمار به هندوستان و رتبه دوم به ویتنام اختصاص دارد. تندی فلفل به علت وجود ماده ای به نام pipernie است که تندی ملایمی را غذه می بخشد، البته در علم ادویه شناسی این ادویه به علت عطر خود معروف و شناخته شده است.
از فواید فلفل سیاه برای پوست می توان استفاده به عنوان ماسک های مغذی اشاره کرد. اگر خواهان این هستید که پوست شما پاکسازی عمقی شود، ترکیب فلفل با شیر میتواند گزینه مناسبی برای این مشکل باشد.


فلفل سیاه بهبود دهنده گوارش شماست، به این صورت که آنزیم های گوارشی را تحریک کرده و هضم را افزایش می دهد.


این ادویه باعث جلوگیری از سرطان های مختلف بدن می شود زیرا فلفل سیاه فعالیت های محافظتی بدن را تقویت کرده و بهبود می بخشد.
چاشنی فلفل سیاه برای کاهش فشار خون،  کاهش وزن و درمان سرماخوردگی و آسم نیز استفاده می شود. ماتشات اليورو 2022


فلفل سیاه یک گیاه ضد باکتریایی است پس می‌توان آن را به عنوان درمان کننده عفونت در بدن نیز استفادا نمود به این صورت که مقدار مساوری نمک و فلفل را باهم مخلوط کنید و بعد از غرغره کردن آن سلامت دندان خود را بیشتر کنید.


فلفل سیاه برای باروری در مردان نیز توصیه شده است، فلفل سیاه سطح تسترون  را افزایش می دهد و غلظت اسپرم را چند برابر می کند.
اگر‌برای ترک سیگار دچار مشکل شدید، با استنشاق بخار ناشی از فلفل سیاه میتوانید علائم ناشی از ترک سیگار را کاهش دهید.


این گیاه علاوه بر این خاصیت ها عوارض جانبی نیز دارد که باید آن را جدی بگیریم. طاولة روليت


مصرف زیاد فلفل سیاه باعث سوزش معده و درد آن می‌شود. از فلفل زیاد نباید به صورت مستقیم برای خوردن استفاده شود زیرا فلفل سیاه درون ریه رفته و درمواردی نیز باعث مرگ‌می شود، لذا این ادویه را به اندازه کافی در غذاهای خود بریزید و از طعم‌آن لذت ببرید. فلفل سیاه با بعضی از داروها تداخل دارد مانند، کولینرژیک، دیگوکسین، سیتوکروم پی ۴۵۰‌، پس بهتر است درهنگام‌ مصرف این چند دارواز فلفل سیاه استفاده نکنید.

https://www.aparat.com/v/MXv2W

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*